Kristína, 30

Číslo profilu 6186877
Datum registrace 05.02.2023
Aktualizován 06/5/2023
Jméno Kristína
Země Czech Republic
Město Kroměříž
Orientace Lesbičky
Věk 30
Znamení zvěrokruhu Blíženci
Výška 177 cm
Váha 45 kg
Barva vlasů Bílá
Barva očí Černá
Kouření Občas
Alkohol Občas
Oblíbené země Chorvatsko Finsko Kroatië Senegal Venezuela Spojené státy Slovinsko

Nestor kea - lexikon zvířat

Tuto zprávu poskytl uživatel Kristína Kroměříž 06/6/2023 02:36:06

Představujeme vám nový seriál Ararauny, v němž vás budeme seznamovat se zkušenostmi a zajímavými postřehy tuzemských i zahraničních chovatelů papoušků. Nejde o klasický rozhovor, ale spíše o jakousi anketu, v níž všichni zpovídaní dostávají 10 stejných otázek a mají neomezený prostor na odpovědi.

V premiérovém díle představujeme Aleše Flekače , chovatele kakadu havraních a dalších papoušků z Pardubic a člena výboru Základní organizace Českého svazu chovatelů Exotáři Východní Čechy. Aleš se ještě poměrně nedávno věnoval spíše chovu mutačních papoušků, učarovali mu ale černí kakaduové a nyní má ve svém chovném zařízení několik párů kakadu havraních, od nichž se mu již podařilo odchovat několik mláďat.

Je to můj koníček no, spíše pořádný kůň a velká záliba.

seznamování papoušků Ostrov

Baví mě tyto ptáky pozorovat, vytvářet jim potřebný enrichment, ve správný čas je dostat do toku a následně se radovat z případného vydařeného odchovu. Inspirují mě chovatelé, kteří dávají svým svěřencům dostatečný a obohacený životní prostor, chovatelé, kteří rozumí tomu, co dělají. Za chovatelský vzor považuji určitě Jirku Stejskala , kterému vděčím za spoustu rad a chovatelských postřehů. Jeho chovatelské zařízení je zasazeno do krásně upravené zahrady, je to pastva pro oči i pro duši.

Jirka je také jednatelem v naší zájmové organizaci Exotáři Východní Čechy a jeho chovatelské zkušenosti a životní nadhled jsou velkým přínosem. Vždy mě vyslechne a rozebere se mnou daný problém nebo myšlenku. Spolu taky vyrážíme na cesty při nákupech papoušků a musím říct, že ani mnohahodinové cestování nám někdy nestačí k tomu, abychom si řekli vše.

Nejlepší zkušeností a zároveň nutností je když kupujete ptáky od lidí, kteří doloží bez zbytečných řečí a vytáček potřebné dokumenty a virové testy. Nejhorší zkušeností byla koupě papouška nakaženého PBFD a následné vracení ptáka a vymáhání svých peněz zpět. Proto všem doporučuji, provádějte karanténu zvířat a držte své chovy zdravé. Určitě dávám přednost odchovu mláďat pod rodiči. Musím ale konstatovat, že některé páry toho nejsou někdy z nějakého důvodu schopny.

Na vině jsme ale většinou my chovatelé. Rušíme je my nebo osazenstvo sousedních voliér, nebo nejsou ještě dostatečně vyspělí, popřípadě je v tom nějaký jiný problém. V těchto případech pak dokrmuji ručně.

Seznámení u vody - Antikvariát Poděbrady

Hledám ale důvody, proč se to rodičům nedaří. Myslím, že je velmi důležité těmto ptákům dávat stále dokola možnost odchovat alespoň nějaká mláďata. Určité druhy ptáků se i v přírodě učí několik sezón, jak úspěšně odchovat potomky. Proto by tu šanci měli dostávat. Doposud byly v mém chovu preferovány v drtivé většině budky prkenné.

Jako alternativu ale kmenové budky nabízím. Je to cca rok, co jsem si přestal míchat krmivo sám. Vadila mi špatná kvalita některých semen a hlavně jejich prašnost. Kladu důraz na čistotu krmiva a jeho vyváženost.

Granule určitě ano.

Ostrov pokladů ( ) - iDNES Ticket

Možná je to trochu i móda, ale dle mého je potřeba papoušky naučit na toto doplňkové krmivo. Je to další dobrý způsob, jak do papoušků dostat další prospěšné látky, které ze semen určitě nedostanou. Je potřeba ale hledat, všechny granule nejsou kvalitní a pak jsou odmítané. Samozřejmostí při krmení granulemi, je i podávání zeleniny a ovoce. Veterináře potřebuju dosti často. Vždy když pořizuji nové papoušky, popřípadě připravuji mláďata k prodeji, nechávám dělat virové vyšetření z krve.

Ale poctivé vyšetření, kdy se odebere cca 1 ml krve a ne takové, že odeberu kapku krve na papír a jsem spokojen, protože to je určitě nedostačující. Dvakrát ročně také odvážím k veterináři vzorky trusu z každé voliéry. Je důležité mít přehled nejen o vnitřních parazitech ale i o dalších potížích, které může veterinář ze vzorků vyčíst. U mě je to kombinace naklíčeného zrní, ořechů, zeleniny, ovoce, vaječné míchanice, granulí, špetky minerálních doplňků a dopřání většího množství krmiva spíše tučnějšího, spolu se spoustou čerstvých větví.

Kontakt na chovatele: Aleš Flekač, flekac1 seznam. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Please enable JavaScript to submit this form. Webová stránka. Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme. Rubrika: 10x o papoušcích s chovatelem , kakadu havraní. Odpověď na komentář zrušíte zde. Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Hrníčky s originálními potisky papoušků.

U papoušků počítejte s pubertou. A s možným milostným trojúhelníkem | Pardubice

Reportáže z návštěv u chovatelů. Vyzkoušejte na Ararauna. Následuj nás facebook twitter google youtube. Nejnovější příspěvky Přehled ptačích burz a výstav pro víkend Nejnovější komentáře Brokolicovej Magnát: Ten, kdo hlasoval, že jejich papoušci nikdy neplýtvají, …. Nejvíce diskutované Soused mi chce zabít papoušky. Policie mi nepomůže, nemá pravomoci 67 comments Chovatelé kritizují pražskou skupinu Parrots.

Kdo lže? Copyright © — Ararauna. All Rights Reserved. Designed by. Informace o tom, co je nově přidáno na těchto stránkách. CDV s přítisky r. Nové CDV s přítisky r.

Papoušek k Vánocům: jak se o takový dárek správně postarat? –

Nové R-nálepky r. Nové přítiskové a vl. Nové PL přítiskových známek r. Dnešní novinky:. V sekci Newsphila a v sekci Fauna-Flora najdete ukázky nově vydaných materiálů a taky přehled připravovaných akcí v listopadu a prosinci. V sekci Newsphila ukázky nových R-nálepek s přítisky.

V téže sekci, ale v oddíle Odborné články, najdete povídání o slíďáku tatarském a o štíru kýlnatém. Na úvodní straně webu taky najdete nové povídání V. Na úvodní straně webu je článeček o připravovaných akcích k Sekce Fauna-Flora, nové informace o připravovaných materiálech.

Náladový, upovídaný, věrný. Mít doma papouška není tak snadné, jak se zdá - Olomoucký deník

Najděte si chvilku času a zkuste si přečíst článeček od pana V. Stojí to za to. A třeba se i trochu zamyslet. V sekci Skauting je článeček o zakladatelích skautingu -ZDE-. Jsou přidány další položky a to , převážně DDR a další. V sekci skauting přibyla nabídka dalších CDV a obálek s přítisky.

Dům dětí a mládeže Neratovice, Mládežnická , okres Mělník | Hlavní strana |

A ještě se můžete podívat do sekce Fauna-Flora na nově připravované R-nálepky. Zieglera na říjen. Přidány položky č. Sekce "Skauting" je již zprovozněna a jsou zde již umístěny základní informace a taky již začala nabídka materiálů. Na úvodní straně webu jsou přidány aktuální sběratelská setkání a burzy v ČR a SR. V hlavním nabídkovém řádku bude dnes přidána sekce "Skauting", kde se budeme snažit dávat zajímavé akce z této činnosti a stejně tak i případné nabídky a poptávky pro sběratele tohoro tématu.

Při rozkliknutí tohoto odkazu již najdete patřičné informace. Na úvodní straně v novinkách ČR je krátké info o liberecké výstavě a vydaném VZ sešitku. R-nálepek, Apostů a razítek. Pro zájemce o prehistorii článek o nové knize o trilobitech "ZDE". Přidány položky - Na odkazu "Zátopek" najdete článek a sběratelské materiály k jeho nedožitému výročí.

V nabídce známek přidány položky č. Na úvodní straně najdete malé zamyšlení a otevřenou diskuzi k jedné známce z Londýnského vydání. V sekci Fauna-Flora je info k novému výplatnímu štočku ke Dni králíků. Ve stejné sekci v oddíle prehistorie je umístěn článek od docenta V. Zieglera-Pravěký slon Anancus arvernensis.

Po menší odmlce opět pár nových zajímavých příl. Františka Nováka - Letecký den Sokoleč Sekce Fauna-Flora vydává další známkový sešitek s názvem "Draví ptáci". Novinky v sekci Fauna-Flora - podzimní sběratel Zieglera, tentokrát o hradu Houska.

Je taky poněkud pozměněno její roztřídění a věřím, že to usnadní vyhledávání jednotlivých článků a informací. Pár nových info v sekci Fauna-Flora.

Příležitostná R-nálepka k středoevropskému jamboree v Praze sekce Newsphila. A máme tady opět povídání p. Václava Zieglera a to na srpen - hrad Starý Jičín- Zde odkaz. Dnes ještě ukázky z vydání nových vlastních známek OsFaFl na téma "Lišajové".

Zde odkaz. Informace k novým akcím OsFaFl. Odkaz ZDE. Nové položky Kuby č. Informace k novému známkovému sešitku vlastních známek z dílny OsFaFl. Zieglera nazvaný "Hrošík liberijský".

A dnes ještě nový článeček od p. Zieglera nazvaný "Kaňon Labe". Nová dopisnice z dílny OsFaFl a informace o setkání příznivců Z. Buriana ve Štramberku. Na titulní straně v novinkách z ČR je malé info o "novém?? Zieglera-Králíček obecný. Na titulní straně v oddíle Novinky zz SR je ukázka z inaugurace nové známky Holíč.

A na úvodní straně webu ještě přibylo povídání na červenec od pana docenta V. Zieglera - ZDE. Na úvodní straně webu v oddíle "Novinky z ČR" jsou přidány informace k výročí narozenin D. Zátopkových a k 20 ročníku běhu E. Zároveň je možno si okopírovat i objednávkové listy. V hlavním nabídkovém řádku v Novinkách z Newsphily je přidán odkaz na videa z filatelie od Newsphily Plzeň.

Doporučuji si je postupně prohlédnout. A dnes ještě dsalší ukázka. Na úvodní straně webu v rubrice Novinky z ČR - článek z Newsphily, jsou ukázky příležitostných tisků k J. Gabčíkovi a k J. Na úvodní straně webu najdete odkaz na "Povídání V. Zieglera na měsíc červen". V horním nabídkovém řádku v rubrice "Kdo je kdo" najdete článek o malíři R. V sekci Fauna-Flora najdete nové info k autogramiádě a příl. V oddíle přítiskové dopisnice nové CDV s přítiskem k výročí úmrtí německého ilustrátora R.

Na úvodní straně webu v oddělení "Zajímavosti z ČR", jsou přidány informace k novému příl. Přidány položky - , převážně Holandsko, Chorvatsko, Jugoslávie a další. V saekci Fauna-Flora jsou nové informace o materiálech vydávaných ke dni včel.

V této sekci taky najdete info k nové R-nálepce s přítiskem. V sekci ZOO. V sekci Fasuna-Flora ,ve všeobecných informacích, najdete malé ohlédnutí za letošním jarním Sběratelem. Jsou zde i fota našich předních malířů a ilustrátorů oboru paleoartu. Převážně Holandsko, zóny,zálepky, příroda atd. A máme další povídání od p. Nové informace z odborné sekce FF - příl. Prolistujte si celou sekci. V rubrice Kdo je kdo je přidáno malé povídání o panu profesoru J. Koutkovi z pera pana docenta Zieglera, protože se blíží čas R-nálepky v Třebíči Najdete zde náhled na známky, CM i příl.

Položka č. Sekce Fauna-Flora, nové R-nálepky v měsíci dubnu. Ve stejné sekci je umístěn nový odborný článek ne téma " Kámen roku - křemen". Papouščí ZO O Bošovice. Tato malebná vesnice, s asi ti sty obyvateli, leží v oblasti tzv. Politaví a na samém okraji Ždánského lesa, navazujícího na Buchlovské lesy. K vybudování zoologické zahrady nás vedly bohaté, více jak ti leté chovatelské zkušenosti, snaha vytvořit co nejpřijatelnější zázemí pro papoušky a široké veřejnosti ukázat naši dlouholetou činnost v oblasti chovatelství.

seznamování papoušků Ostrov

0 / 5